Blog

Czym jest GrandNode?
Zdjęcie dla posta Czym jest GrandNode?
Czym jest GrandNode?

GrandNode przyszłością e-commerce

Praktycznie każdy, patrząc na ten artykuł, w pierwszej kolejności zada sobie pytanie, czym jest GrandNode. Biorąc pod uwagę popularność systemów e-commerce pisanych w .NET w Polsce, jest to całkowicie zrozumiałe. Na szczęście technologia ta zdobywa coraz więcej zwolenników w naszym kraju. 

Czym jest GrandNode?

GrandNode stanowi przede wszystkim open source'owe, wieloplatformowe oprogramowanie e-commerce. Dzięki niemu jesteś w stanie otworzyć własny sklep internetowy na każdym serwerze, niezależnie od systemu operacyjnego.

Innowacyjnym rozwiązaniem jest połączenie ASP.NET Core 2.1 z nierelacyjną bazą danych - MongoDB. Jest to pierwszy, w pełni multi platformowy system e-commerce oparty o bazę danych NoSQL.

Do tej pory, gdy ktoś chciał stworzyć sklep internetowy, zazwyczaj korzystał z gotowych systemów SaaS jak Shoper, IAI Shop czy Shopify. Drugim sposobem było pobranie darmowego oprogramowania sklepów internetowych i samodzielnie czy też z pomocą agencji interaktywnych zainstalowanie go na własnym serwerze. Na polskim rynku większość sklepów opiera się o język PHP i serwery Linuksowe. Otwarte oprogramowanie bazujące na języku .NET, takie jak GrandNode było wyborem bardzo niszowym.

Na wdrażanie ich decydowali się głównie pasjonaci - osoby świadome możliwości płynących ze stosowania tych technologii. Liczba użytkowników nie była zatem imponująca.

Rok 2017 rokiem zmian dla GrandNode

Przełomowym momentem w rozwoju GrandNode była migracja z ASP.NET MVC 5 na ASP.NET Core 2.0. Umożliwiło to programistom uruchomienie GrandNode'a na wszystkich serwerach, niezależnie od systemu operacyjnego. Dla użytkowników jest to bardzo korzystna zmiana. Do tej pory, by postawić GrandNode'a potrzebowaliśmy dedykowanego serwera IIS. Teraz można uruchomić go nawet na hostingach współdzielonych. 

GrandNode - kombajn dla wymagających

W tworzeniu sklepów internetowych mocno naciskamy na szybkość działania. Stało się to w pewnym sensie, pozytywnym oczywiście, naszą obsesją. Wpatrując się w czas ładowania poszczególnych elementów strony, dążyliśmy do uzyskania jak najniższych wyników. Czy to się udało? Pozostawię to ocenie użytkowników, ale wydaje się, że stale rosnąca liczba ściągnięć, gwiazdek i forków na GitHubie jest tego potwierdzeniem.

Sklep internetowy na dopalaczach

Jeśli ktoś wspomina o marketing automation, to na myśl przychodzą głównie zewnętrzne narzędzia. Uważam jednak, że nie jest to najlepsza droga do rozwoju początkującego sklepu internetowego.

Wyszliśmy z założenia, że chcemy jak najwięcej funkcjonalności dostarczyć końcowemu użytkownikowi w standardzie, bez zbędnych integracji. Dzięki temu każdy właściciel sklepu, który zapozna się z panelem administracyjnym GrandNode'a, będzie w stanie z łatwością tworzyć własne kampanie mailowe, spersonalizowane popup'y czy spersonalizowane reakcje sklepu na działania użytkowników. By wysłać maila urodzinowego, nie potrzebujesz już MailChimpa - wystarczy poprawnie skonfigurowany moduł GrandNode'a. Dodatkowym atutem jest fakt, że posiadając te funkcjonalności w standardzie, końcowi użytkownicy nie muszą płacić dodatkowo za narzędzia do przywracania koszyków lub aktywizowania użytkowników. A te są podstawowymi scenariuszami marketing automation w e-commerce.

Dla kogo jest GrandNode?

GrandNode przede wszystkim stanowi perfekcyjne rozwiązanie dla największych sklepów internetowych B2C i B2B. Wielozadaniowość tego systemu, w połączeniu z jego wydajnością stanowi mocną kartę przetargową w rozmowach o migracji sklepu.

Nie bez powodów użytkownikami naszego systemu są ludzie korzystający wcześniej z tych najpopularniejszych oprogramowań sklepów internetowych jak WooCommerce, Magento czy PrestaShop. 

Strona projektu: https://grandnode.pl

GitHub dla programistów: https://github.com/grandnode/grandnode

Pozostaw komentarz